eneloop-nedir-banner-Blue

Panasonic Eneloop Nedir ?

Eneloop Panasonic Corporation şiketine ait Sanyo Electric Co., Ltd. tarafından geliştirilen ve eneloop markası altında 2005 yılı kasım ayında Japonya da satışına başlanan dünyanın ilk hibrit pil teknolojisinidir. Hibrit pil, bildiğimiz klasik kuru piller ile şarj edilebilir pillerin bir karışımıdır. Her iki cins pilin iyi özelliklerini alıp tek bir pilde toplayarak zaman içerisinde sahip olduğu nitelikleri yükseltmeyi başarmıştır. 2014 yılından itibaren Sanyo markası kaldırılarak Panasonic markası altında üretilip satılmaktadır. Halihazırda AA ve AAA boy standardında eneloop dünyanın bir numaralı pilidir.

Peki, bu iddialı lafı nasıl hak ediyor kısaca açıklayalım;
Bildiğimiz klasik kuru piller, diğer değişle kullan at piller kutularından veya ambalajlarından çıkarılır çıkarmaz hemen kullanılabilmekte, fabrikadan çıktıktan sonra sahip oldukları enerjiyi uzun yıllar bünyelerinde saklayabilmektedir. Kutularından çıkarıp hemen kullanmanız veya kullanmak için şart etmek zorunda kalmamanız gibi insan yaşamını kolaylaştıran ve zaman kazandıran özelliklere sahiptir. Düşük maliyetleri ile günlük hayatta en çok tercih edilen pillerdir. Bu avantajların yanında tek sefer kullanılmaları, ambalaj ve içerik yönünden çevreye büyük oranda zarar veriyor olmaları, uzun vadede kullanım maliyetinin yüksek olması ise dezavantajları olarak sıralanabilir.

Diğer yandan şarj edilebilir piller kutularından çıkarılır çıkarılmaz kullanılmadan önce şarj edilmek zorundadır. Kullanım sonunda boşalan pilleri kullan at piller gibi atmayıp tekrar ve tekrar şarj ederek kullanmaya devam edebilmektesiniz. Ancak her şarj edilebilir pilin üretim teknolojine bağlı olarak bir şarj edilebilme sayısı yada adedi vardır. Bunu temel alarak şunu söyleyebiliriz; 1000 kez şarj olabilen bir şarjlı pil, 1000 adet kullan at pile eş değerdir. Dolayısı ile pillere yapacağınız yatırımdan çok ama çok fazla kar etmiş, bunun yanında çevreye çok daha az atık bırakıldığı ve içlerinde çevre dostu materyal kullanıldığı için geleceğimize yatırıp yapmış olursunuz. Ayrıca yapılarında yüksek güç tutabilme kabiliyeti sayesinde performans isteyen işlerde kullanılabilirler.

Yukarıda saydığımız şarjlı ve kullan at pillerin bu özelliklerinin tek bir pilde bir araya geldiğini düşünün...Ne kadar harika bir fikir değil mi? İşte Panasonic mühendisleri bu muhteşem fikri hayata geçirmeyi başarmış ve siz değerli kullanıcıların beğenisine Panasonic eneloop pilleri sunmuşlardır.

Panasonic eneloop piller kuru (kullan at) piller gibi kutularından çıkarıldıkları an kullanılabilmektedir. Üstelik sahip oldukları enerjinin %70 ni 10 yıl (eneloop standart) sonra bile saklayabilmektedir. Böylece kutularını açmadan yada şarj ettikten sonra kullanmadığınız eneloop pilleri 10 yıl sonra kullanmak isterseniz size istediğiniz performansı sunacaklardır. Bu sayede hayatınızı kolaylaştırıp size zaman kazandıracaktır. Bu özelliklerin yanında şarjlı piller gibi defalarca şarj edilerek kullanılabilmektedir. Hatta bu değer lite serisi piller için 5000 ve standart piller için 2100 kez gibi gerçekten yüksek bir rakamdır. Ayrıca 2550mAh gibi yüksek kapasite ile ihtiyacınız olan gücü performanstan ödün vermeden dengeli olarak size sunar. İmal aşamasından son kullanıcıya gelene kadar kutu, ambalaj, pil gövde ve içeriği tamamen çevre dostu malzemeden imal edilmiş geri dönüşüme uygundur. Fabrikada yapılan ilk dolum işlemi için güneş enerjisi kullanılmaktadır. eneloop pillerin temel amacı çevreyi ve geleceğimizi korumaktadır.

İfade ettiğimiz özellikler sayesinde Panasonic eneloop pil dünyasında bir devrim ve kullanıcılar için en iyi çözümdür. Sizce de artık bir Panasonic eneloop pil almanın zamanı gelmedi mi?.

Panasonic-eneloop-karsilastirma-tablo-rev-son

+90 542 486 22 36
info@eneloopturkiye.com

Eneloop Türkiye © 2020
Tüm Hakları Saklıdır.

Gizlilik ve Çerez Politikası
Tasarım | Osmosis

TOP